Individuálna práca Maria Boťanská. Koučing, Mindfulness, Terapia odpustenia.

Som akreditovaná lektorka vzdelávania dospelých a kvalifikovaná lektorka MBSR - Mindfulness Based Stress Reduction.

Mindfulness pre mňa znamená vedomú cestu života, na ktorú som nastúpila pred rokmi a ktorú aj učím. Znamená to pre mňa byť sama sebou, v každej situácii, bez hodnotenia a posudzovania. Uvedomovať si, čo sa deje, svoje myšlienky, pocity, emócie a prijímať veci tak, ako prichádzajú a plynú. Vnímať život v prítomnom okamihu všetkými zmyslami.

Mindfulness (MBSR), ktorý ku mne prišiel „náhodou“, zastrešil všetky moje poznatky aj skúsenosti a priniesol čerstvý vánok na moju novú životnú cestu. Táto cesta trvá už pätnásť rokov. Ako matka troch detí, manažérka v oblasti marketingu a spotrebiteľského prieskumu, som bola v neustálom strese. Práca, nároční klienti a ich termíny, krúžky a domáce úlohy detí, varenie, pranie, upratovanie, manžel, rodičia. Vždy som zvládala aj tri činnosti naraz a úprimne, bola som na to hrdá. V hlave mi neustále vírili myšlienky, neustále som niečo analyzovala, hodnotila, plánovala. Ale len málokedy som bola tu a teraz. Stres, zdravotné problémy, nervozita, turbulencie vo vzťahu. Teda úplne štandardný život súčasnej doby.

Program MBSR pre dospelých učím od roku 2019. Postupne sme s kolegyňou priniesli aj Mindfulness pre deti a mládež a v roku 2023 sme dostali akreditáciu MŠ na neformálne vzdelávanie Lektor mindfulness pre deti a mládež.

Poskytujem kurzy, workshopy ako aj individuálne sedenia.

Teší ma, že môžem posúvať svoje skúsenosti a vedomosti ďalej a učiť ľudí tešiť sa zo života, prijať seba samého aj situácie, ktoré život prináša, nájsť vnútorný pokoj a harmóniu v osobnom aj pracovnom živote. A je mi cťou byť aj Vašim sprievodcom.


https://mindfulness-mbsr.sk/