Sobota
13
j├║la

­čĹęÔÇŹ­čŹ│­čî Kurz ajurv├ędskeho varenia s Pablom & Shini - Pitta d├│┼ía a letn├ę obdobie

Pablo, Shini.
T├íto akcia sa u┼ż uskuto─Źnila v minulosti.
V├Żu─Źbov├Ż kurz pre ka┼żd├ęho, kto sa chce nau─Źi┼ą vari┼ą pod─ża princ├şpov ajurv├ędy, zameran├Ż na letn├ę obdobie alebo kon┼ítit├║ciu Pitta.

Workshop venovan├Ż pre v┼íetk├Żch, ktor├ş sa chc├║ stravova┼ą zdravo, pod─ża svojej prakrti (vrodenej kon┼ítit├║cie), aktu├ílneho stavu ─Źi ro─Źn├ęho obdobia. Na tomto workshope v├ís nau─Ź├şme si pripravova┼ą stravu vhodn├║ pre LETN├ë obdobie a kon┼ítitu─Źn├ę typy (Prakrti) alebo nerovnov├íhy (Vikriti) - PITTA. Vhodn├í strava bude najviac vyhovova┼ą v├í┼ímu telu i du┼íi, va┼íim individu├ílnym potreb├ím. R├Żchlo, zdravo a s rozumom, na ka┼żd├Ż de┼ł. Domov si odnesiete nov├ę praktick├ę sk├║senosti, recepty i ur─Źite aj nejak├Ż dar─Źek.

Prakrti je na┼ía prirodzenos┼ą, jedine─Źn├Ż pomer troch riadiacich bioenergi├ş v na┼íom tele (Vata ÔÇô Pitta ÔÇô Kapha). Individu├ílne nastavenia v├Żberu potrav├şn, sp├┤sob ├║pravy, vhodn├Ż ─Źas pre konzum├íciu, n├ím ur─Źuj├║ tendenciu k stabilite na┼íich bioenergi├ş na fyzickej i ment├ílnej ├║rovni, taktie┼ż k rovnov├íhe telesn├Żch tkan├şv a v neposlednom rade n├ím vhodn├ę stravovanie prispieva ku kvalite tr├íviaceho oh┼ła Agni, ktor├Ż je alfa-omegou k pevn├ęmu zdraviu, spokojn├ęmu ┼żivotu, dobr├ęmu vzh─żadu a dlhovekosti. V pr├şpade z├íujmu o diagnostiku Va┼íej vrodenej kon┼ítit├║cie alebo aktu├ílneho stavu odpor├║─Źame KOMPLEXN├Ü AJURV├ëDSKU DIAGNOSTIKU - viac inform├ícii na str├ínke https://mandalacentrum.sk/diagnostika.

Cie─żom n├í┼ího workshopu je nau─Źi┼ą ka┼żd├ęho jedn├ęho ├║─Źastn├şka kurzu si osvoji┼ą z├ísady spr├ívneho stravovania a pripravova┼ą si vhodn├║ stravu pre be┼żn├Ż de┼ł. Workshop je vhodn├Ż aj pre za─Źiato─Źn├şkov v ajurv├ęde a taktie┼ż sa nevy┼żaduj├║ ┼żiadne v├Żnimo─Źn├ę kuch├írske techniky. Tak po─Ćme na to. Ako bude workshop prebieha┼ą? Najsk├┤r sa zozn├ímime zo z├íkladn├Żmi princ├şpmi ajurv├ędy, podrobne si prejdeme vlastnosti pou┼ż├şvan├Żch koren├şn a ostatn├Żch ingredienci├ş, ktor├ę po─Źas workshopu budeme pou┼ż├şva┼ą. N├ísledne sa spolo─Źne pust├şme do pr├şpravy jednotliv├Żch jed├íl i n├ípojov. A samozrejme, ─Źo si navar├şme, to si aj zjeme, tak┼że spokojn├ę bud├║ nielen na┼íe srdcia, ale aj bru┼ík├í. :)

Nau─Ź├şme sa pripravova┼ą jedl├í - pre PITTA a LETN├ë obdobie:

1. Ra┼łajky
2. Polievky
3. Hlavn├ę jedlo (obed / ve─Źera)
4. Dezerty
5. Nápoje

Po─Źas na┼íich workshopov varenia sa nau─Ź├şte ve─żk├ę mno┼żstvo vegetari├ínskych receptov pod─ża princ├şpov ajurv├ędy ako aj spr├ívne si pripravova┼ą r├┤zne herb├ílne macer├íty, bylinn├ę ─Źaje, ovocn├ę i zeleninov├ę ┼í┼ąavy, tr├íviace n├ípoje ako aj tradi─Źn├Ż masala ─Źaj. Na┼íe recepty ÔÇô ich n├ízvy, poch├ídzaj├║ preva┼żne z ─Źasti juhoindick├ęho ┼ít├ítu K├ęrala a postupne sa na na┼íich workshopoch o varen├ş zozn├ímime s jedlami ako Appam, Idly, Carrot Kurukku, Inion Dosa, Rasam, Thakkali Malli Soup, Chapati, Paratha, Pappadam, Sambar, Kichadi, Palak Panner, Herbal Kofta, Kaaya Kalan, Mushroom Palak, Avial, Panner Bhurji a ve─ża in├Żch. Aj so slovensk├Żmi n├ízvami. :) Ajurv├ęda nie je o Indii, ale sk├┤r o princ├şpoch jej aplik├ície kdeko─żvek na svete. Aj na┼íe tradi─Źn├ę bryndzov├ę halu┼íky je mo┼żn├ę pripravi┼ą (upravi┼ą recept) tak, aby toto jedlo bolo harmonick├ę pre na┼íe tr├ívenie, kon┼ítit├║ciu. V┼íetky suroviny na ich pr├şpravu s├║ pestovan├ę aj u n├ís na Slovensku, tak┼że na┼ía v├Ż┼żiva bude poch├ídza┼ą aj na─Ćalej z n├í┼ího regi├│nu.

LEKTOR: Pablo & Shini - dlhoro─Źn├ş ajurv├ędski terapeuti
KEDY: 13.07.2024 | sobota | 9:00 - 14:00 hod.
KDE: Mandala Devaya - ajurv├ędske centrum, Po─żn├í 19, Bratislava, www.mandalacentrum.sk
KAPACITA: 6-12 ─żud├ş
ZABEZPE─îEN├ë: skript├í, obed, dar─Źek
TREBA SI PRINIES┼Ą: prezuvky, pohodln├ę oble─Źenie
CENA: 59 EUR
PRIHLASOVANIE: v├Żhradne tu na tomto e-obchod├şku www.mandalka.sk.
INFO: info@mandalacentrum.sk alebo 0944/199860

─ÄA─Ż┼áIE WORKSHOPY O AJURV├ëDSKOM VAREN├Ź:
5.okt├│ber 2024 | Kurz ajurv├ędskeho varenia s Pablom & Shini - VATA d├│┼ía a ZIMN├ë obdobie (prihlasovanie od 11.2.2024)

A kto je Pablo & Shini? Zakladatelia centra Mandala Devaya v Bratislave. Dlhoro─Źn├ş ajurv├ędski terapeuti (12 rokov). Posledn├Żch 6 rokov viac menej na ajurv├ędskej strave. In┼ípirovan├ş svojimi pravideln├Żmi cestami do indickej K├ęraly, pravideln├Żmi kurzami priamo v indick├Żch zariadeniach. Pablo sa venuje aj ajurv├ędskym diagnostik├ím, p├┤sob├ş i ako lektor ajurv├ędskych mas├í┼żi a r├┤znych workshopov. Spolo─Źne so Shini organizuj├║ pre klientov centra Mandala Devaya aj ozdravovacie ajurv├ędske pobyty priamo v Indii. Pablo a Shini nie s├║ osvieten├ş, s├║ be┼żn├ş ─żudia, ktor├Żm chut├ş, okrem ajurv├ędy, aj pizza ─Źi dobr├ę pivo. V rozumnej miere. :)

V pr├şpade, ak by ste radi tento workshop niekomu venovali, zak├║pte si miesto a dajte n├ím vedie┼ą (do pozn├ímky pri objedn├ívke alebo mailom), ┼że m├íte z├íujem o vystavenie dar─Źekov├ęho poukazu. Dar─Źekov├Ż poukaz V├ím radi po┼íleme.

Vybran├ę podujatia:

3.8.2024, 9 hodiny, 9:00 ÔÇô 18:00
­čÉë Kurz REIKI 1.
Centrum Zdrav├ęho ┼Żivota
17.8.2024, 8 hodiny, 10:00 ÔÇô 18:00
­čîŞ Celodenn├Ż semin├ír rodinn├Żch kon┼ítel├íci├ş.
Balance dom - Centrum Rafael, Narcisová 5, Bratislava
29.8. ÔÇô 1.9.2024, 4 dni
­čžś Zdrav├í a ┼Żiv├í Chrbtica. Seba-vy┼żivuj├║ci pobyt.
Harm├│nia na Hlav├í─Źi, 20 km od Pie┼í┼ąan
Cena: 59
Lektor: Pablo, Shini.
Organizátor:

Kontakt: Mandala Devay─ü - ajurv├ędske centrum
Tel.: 0944 199 860 (na SMS neodpovedáme)
─Äal┼í├ş sp├┤sob kontaktu: https://mandalacentrum.sk/