Štvrtok
29
augusta
Nede─ża
1
septembra

­čžś Zdrav├í a ┼Żiv├í Chrbtica. Seba-vy┼żivuj├║ci pobyt.

Katka & ┼Żubra
Poz├Żvame V├ís na seba-vy┼żivuj├║ci pobyt zameran├Ż na zdravie, vy┼żivenie a harmoniz├íciu Va┼íej chrbtice, ktor├í pod─ża slov tane─Źnice a choreografky Marthy Graham, je stromom n├í┼ího ┼żivota. A tak ako ka┼żd├Ż strom potrebuje ┼żiviny, doprajte ich aj Vy, Va┼íej chrbtici.

"Va┼ía sila sa skr├Żva v h─║bke Va┼íej chrbtice."

V├Ż┼żivou pre na┼íu chrbticu bud├║:

* Yin Joga (vedie Katka)
Yin joga vych├ídza z taoistickej koncepcie energi├ş Yin a Yang, ktor├í priaznivo ovplyv┼łuje pr├║denie ┼żivotnej energie (Chi). V poz├şci├ích (as├ínach) sa zotrv├íva 5-10 min├║t, ─Źo prispieva k lep┼íiemu uvedomeniu si tela a vn├║torn├ęho sveta. Je to prax k─żudnej sily, ktor├í pon├║ka spomalenie a lep┼íiu koncentr├íciu, ─Ź├şm n├ís ukotvuje v pr├ştomnom okamihu a pom├íha udr┼żova┼ą slobodn├Ż a radostn├Ż pr├şstup k ┼żivotu. Yinov├ę as├íny posil┼łuj├║ chrbticu a jej svalstvo a napom├íhaj├║ jej k flexibilite. Z├írove┼ł zlep┼íuj├║ sp├ínok, tr├ívenie a celkov├║ n├íladu. Yin Joga podporuje imunitu a kr├ísne harmonizuje telo a myse─ż.

* Somatick├Ż pohyb (vedie ┼Żubra)
SOMA z latin─Źiny znamen├í telo vn├şman├ę zvn├║tra. Somatick├Ż pohyb je pohyb prirodzene vych├ídzaj├║ci z vn├║torn├Żch hlb├şn tela reaguj├║ceho na podnet alebo impulz. Somatick├í prax zahr┼łuje aj pr├ícu s dotykom (bodywork), ktor├Ż podporuje zvedomenie si a vtelenie sa do vlastnej anat├│mie a to napom├íha prirodzen├ęmu a bezbolestn├ęmu rozpohybovaniu kost├ş a m├Ąkk├Żch tkan├şv, spriechodneniu k─║bov, rozpr├║deniu tekut├şn, ─Źo dod├íva plynulos┼ą, flexibilitu a pr├şjemn├Ż pocit ako telu fyzick├ęmu, tak aj emo─Źn├ęmu a ment├ílnemu. Somatika navodzuje stav vn├║tornej pohody a uvo─żnenia (well-being), podporuje proces lie─Źenia, zu┼í─żach┼ąuje v┼í├şmavos┼ą (mindfulness) a na─Ź├║vanie sebe a spolu-pohybuj├║cim sa.

* Autentick├Ż Pohyb (vedie ┼Żubra)
Autentick├Ż Pohyb (Authentic Movement) sa vyu┼ż├şva najm├Ą v tane─Źno-pohybovej terapi├ş, v somatickej a v medita─Źnej praxi. Je to praktika s ritu├ílnym pr├şstupom koreniaca v zenovom budhizme, kabale a jungianskej filozofi├ş, ktor├í napom├íha otv├íra┼ą br├ínu do bune─Źnej mysle tela, kedy nie hlava ur─Źuje ako sa h├Żba┼ą, ale vedomie buniek vedie pohyb tela a ÔÇśpohybuj├║ci saÔÇś len nasleduje. Autentick├Ż pohyb tak kultivuje d├┤veru v to, ┼że nevieme, nemus├şme a nevid├şme. Kultivuje d├┤veru v pr├ízdno, tmu a ticho, ktor├ę otv├íraj├║ priestor pre prec├ştenie pr├ştomn├ęho okam┼żiku, ─Źo vedie k vn├║torn├ęmu naplneniu a osobn├ęmu uzdravovaniu sa.

* Zvuková Terapia (vedie Katka)
Vibr├ície zvuku maj├║ ├║┼żasn├║ silu a moc rozpt├Żli┼ą a minimalizova┼ą nahromaden├Ż stres a nap├Ątie, ktor├ę sa us├şdlili vo fyzickom, energetickom a ment├ílnom tele. Vibr├ície prenikaj├║ hlboko do vn├║torn├ęho prostredia tela a mysle, harmonizuj├║ a preb├║dzaj├║ intu├şciu a kreativitu a spriechod┼łuj├║ pr├║denie ┼żivotnej sily. Vysoko-vibra─Źn├ę n├ístroje ako: kri┼ít├í─żov├ę misky, oce├ínsky bubon, zvon─Źeky koshi, tibetsk├ę misky, vetern├Ż gong at─Ć. prenikn├║ do jemnej┼í├şch sf├ęr V├í┼ího tela a mysle a tak m├┤┼żu lep┼íie o─Źis┼ąova┼ą a vyla─Ćova┼ą.

MIESTO KONANIA:
Ako z├ízemie pre pobyt sme vybrali tich├ę miesto v pr├şrode plnej lesov -ÔÇťHarm├│nia na Hlav├í─ŹiÔÇť ÔÇô toto magick├ę miesto zabezpe─Źuje s├║kromie, v├Żh─żady na no─Źn├║ hviezdnu oblohu, pozorovanie v├Żchodu slnka a tak podporuje pre┼ż├şvanie stavu bytia, preci┼ąovania jednoty a vn├║tornej rovnov├íhy. Ur─Źite nav┼ít├şvte web-str├ínky tohto harmonick├ęho priestoru s hlbokou filozofiou: https://www.facebook.com/groups/567707085019549/

UBYTOVANIE:
Pre n├í┼í neru┼íen├Ż no─Źn├Ż alebo aj denn├Ż odpo─Źinok s├║ pripraven├ę ├║tuln├ę a vkusne zariaden├ę vynoven├ę maringotky (ka┼żd├í so 4 l├┤┼żkami), s v├Żh─żadmi do okolitej pr├şrody, s klimatiz├íciou na schladenie alebo vyk├║renie vn├║torn├ęho priestoru.

STRAVA:
Pre chrbticu a jej pr├şjemn├ę spomienky je d├┤le┼żit├í aj vyv├í┼żen├í, pestr├í a chutn├í strava, ktor├║ n├ím zabezpe─Ź├ş pani dom├íca a tvorky┼ła priestoru Harm├│nia na Hlav├í─Źi ÔÇô p. Anetta. Strava bude vegetari├ínska z dom├ícej tvorby, obohaten├í o byliny z miestnej z├íhrady. V pr├şpade potreby m├┤┼żu by┼ą jedl├í pripravovan├ę aj na veg├ínsky sp├┤sob.

CENA:
Early bird cena (do 31.5.2024): 350ÔéČ Po tomto term├şne: 390ÔéČ

REGISTRÁCIA:
­čî×­čî×­čî×­čî×­čî×
Prihl├í┼íky prostredn├şctvom formul├íra ni┼ż┼íie na str├ínke, alebo viz kontaktn├ę ├║daje. n├ísledne Ti po┼íleme v┼íetky ─Ćal┼íie info
­čî×­čî×­čî×­čî×­čî×

Pobyt si spr├şjemn├şme okrem in├ęho aj o:
- veden├ę medita─Źn├ę a dychov├ę cvi─Źenia (vedie Katka)
- ritu├ílne ─Źajov├ę cerem├│nie (vedie ┼Żubra)
- spo─Źinutie v tichu na ÔÇťva┼íom osobnom miesteÔÇť v pr├şrode (vediete Vy)
- saunovanie, s panoramatick├Żm v├Żh─żadom na les (u┼żijeme si spolu)

Pon├║knut├Ż program je pozv├ínkou a je na v├ís, ─Ź├şm v┼íetk├Żm sa rozhodnete vyplni┼ą si v├í┼í pobyt s nami. Pre n├ís je d├┤le┼żit├ę, aby ste sa s nami c├ştili pr├şjemne a bezpe─Źne.

Pre koho pobyt doporu─Źujeme:
Tento pobyt je ur─Źen├Ż pre v┼íetk├Żch t├Żch, ktor├ş by sa radi prepojili so svoj├şm telom a venovali obzvl├í┼í┼ą pozornos┼ą svojej chrbtici, ─Źi u┼ż V├ís tr├ípia bolesti chrbta, alebo naopak Va┼ía chrbtica V├ím skvele sl├║┼żi a Vy si ju chcete poh├Ż─Źka┼ą a po─Ćakova┼ą sa jej.

Pobyt je vhodn├Ż pre v┼íetk├Żch, ktor├ş by chceli str├ívi┼ą p├ír dn├ş venuj├║c sa vy┼żiveniu svojej du┼íi cez medit├íciu, tanec, zvukoterapiu a byt├şm v pr├şrode.

V neposlednom rade je pobyt vhodn├Ż pre V├ís, ktor├ş t├║┼żite spozna┼ą ─żud├ş podobn├ęho zamerania v starostlivosti o svoje telo a du┼íu.

Ste srde─Źne v├ştan├ş a my V├ís rady budeme sprev├ídza┼ą, po─Ź├║va┼ą a starostlivo vybera┼ą najvhodnej┼íiu kombin├íciu vy┼í┼íie spomenut├Żch pr├şstupov pre n├í┼í spolo─Źn├Ż wellbeing ÔÇô vn├║torn├║ pohoduÔÇŽ

Vaše SPRIEVODKYNĚ:

KATKA
Katka je zakladate─żka Zen Flow joga ┼ít├║dia a lektorka AlignedFlow a terapeutickej YIN jogy. Absolvovala 500 RYS YogaTeacher Training, Aligned Flow Method, Katonah Yoga NYC, a je in┼ítruktorkou Jogy II. kvalifika─Źn├ęho stup┼ła.

ÔÇťJoga je umenie a veda, ktor├í rob├ş na┼íe ┼żivoty celistv├ę. Joga pre m┼ła znamen├í prebudenie, cit, vedom├Ż dych, medit├íciu, poznanie, spojenie s jednotou ┼żivota a ponorenie sa hlb┼íie do seba. Fascinuje ma individu├ílny vn├║torn├Ż proces pri ┼ít├║diu a praktizovan├ş jogy a jej kladn├Ż vplyv na du┼íevn├ę, telesn├ę zdravie ─Źloveka, jeho ment├ílne nastavenie a celkov├ę vy┼żarovanie v be┼żnom ┼żivote. Joga a ┼żiv├í strava ma sprev├ídzaj├║ od mojich 12 rokov. ─îerp├ím z hlbokej m├║drosti tradi─Źn├Żch mystick├Żch u─Źen├ş V├Żchodu a milujem pracova┼ą s vibr├íciami zvuku.ÔÇť

┼ŻUBRA
┼Żubra sa u┼ż viac ako 10 rokov venuje r├┤znym somatick├Żm pr├şstupom. Svoje vzdelanie z├şskava v r├┤znych zahrani─Źn├Żch in┼ítit├║ci├ích a programoch. Je zakladate─żkou somaticko-pohybov├Żch kurzov ┼Żiv├ę Telo a SOMaticky v TELE na Slovensku. Spolulektoruje 3.ro─Źn├Ż program ÔÇ×V─Ťdom├ę TeloÔÇť, v Prahe. P├┤sob├ş ako u─Źite─żka na Univerzite Vedom├ęho ┼Żivota. U─Ź├ş na r├┤znych diel┼łach a tie┼ż individu├ílne vedom├Ż pr├şstup k telu a k medzi─żudsk├Żm vz┼ąahom.

ÔÇ×Somatika je pre m┼ła vstupnou br├ínou k vedom├ęmu vn├şmaniu nielen svojho tela, ale aj seba samej a n├ísledne svojho okolia. ─î├şm citlivej┼íie pristupujem k svojmu telu, rozumiem mu, ─Ź├ştam ho a re┼ípektujem, t├Żm citlivej┼íie aj vn├şmam a re┼ípektujem svoje hranice a hranice in├Żch. Okrem toho mi somatick├í pr├íca prin├í┼ía hlbok├Ż ponor do m├┤jho vn├║tra, ─Źasto roz┼íiruj├║c moje vn├şmanie, navodzuj├║c vn├║torn├║ pohodu, uvo─żnenie a prepojenie. Zu┼í─żach┼ąuje vo mne schopnos┼ą spomali┼ą, na─Ź├║va┼ą a by┼ą v┼í├şmav├í.ÔÇť

Podmienky platieb a rezervácie:
Va┼ía registr├ícia je platn├í a┼ż po uhraden├ş z├ílohy, a to vo v├Ż┼íke 250ÔéČ na n├í┼í bankov├Ż ├║─Źet (po┼íleme).
V pr├şpade, ┼że pobyt bude plne obsaden├Ż, budeme V├ís registrova┼ą ako n├íhradn├şka a v pr├şpade, ┼że nejak├Ż ├║─Źastn├şk zru┼í├ş svoju ├║─Źas┼ą, budeme V├ís kontaktova┼ą.

Zru┼íenie ├║─Źasti:
Nako─żko aj va┼ía prihl├í┼íka ovplyv┼łuje po─Źet os├┤b, potrebn├Żch pre otvorenie pobytu, prijali sme pravidl├í, ktor├ę n├ím pom├íhaj├║ zabezpe─Źi┼ą z organiza─Źn├ęho h─żadiska ich realiz├íciu. Pros├şm ─Ź├ştajte ich pozorne:

V pr├şpade, ┼że sa pobytu nem├┤┼żete z├║─Źastni┼ą, m├í registrovan├Ż ├║─Źastn├şk pr├ívo posla┼ą za seba n├íhradn├şka alebo zru┼íi┼ą svoju ├║─Źas┼ą a tu platia nasledovn├ę storno podmienky:

v pr├şpade storna do 7 dn├ş pred za─Źiatkom podujatia prepad├í 100% z├ílohy
v pr├şpade storna do 14 dn├ş pred za─Źiatkom podujatia prepad├í 50% z├ílohy
v pr├şpade storna viac ako 14 dn├ş pred za─Źiatkom podujatia sa z├íloha vracia v plnej ─Źiastke zn├ş┼żen├í o 40ÔéČ administrat├şvneho poplatku .

Ak├íko─żvek zmena oh─żadom Va┼íej ├║─Źasti mus├ş by┼ą ozn├ímen├í pred za─Źiatkom pobytu prostredn├şctvom e-mailu, alebo telefonick├ęho hovoru.
 
Do za─Źiatku akcie zost├íva e┼íte 2 mesiace 4 dni
Cena: 390 EUR Z─żava last minute!
Cena vr├ítane z─żavy: 350ÔéČ
Lektor: Katka & ┼Żubra
Organizátor:

Kontakt: Katka Pohánka
Tel.: +421 907 414 213
─Äal┼í├ş sp├┤sob kontaktu: https://www.zenflow.sk