Utorok
18
júna

Zákonitosti hudby - prednáška / Bratislava

Martin Meliško
Pozývame Vás na prednášku venovanú hudbe, na ktorú sa pokúsime nahliadnuť z viacerých strán a úrovní. Súčasťou prednášky bude aj prezentácia s ukážkami. Podujatie je súčasťou medzinárodného projektu Novej Akropolis s názvom „Cez rozmanitosť k jednote“.

Čo Vás v tento večer čaká:
Čo tvorí hudbu.
Hudba a zlaté číslo.
Vplyv hudby na človeka.

Hudba sprevádza ľudstvo od nepamäti. Aj v pozostatkoch kultúr dávno stratených nachádzame záznamy či už samotných hudobných diel alebo minimálne informácie o tom, že hudba bola dôležitou súčasťou každodenného života.

V rámci prednášky sa pozrieme na to, čo nám o hudbe a jej zákonitostiach môže povedať matematika či veda a prečo hudba je a vždy bola taká dôležitá pre človeka, jeho fungovanie, pozdvihovanie a duchovný rozvoj.

„Kde slová zlyhajú, hudba prehovorí.“ Hans Christian Andersen
Dĺžka trvania: 2 hodiny s prestávkou. Počet účastníkov je obmedzený na 25 osôb.

Prihlásiť sa na prednášku je možné do začiatku podujatia prostredníctvom platformy Inviton https://inviton.eu/e-15829/zakonitosti-h… (platba kartou/internet banking). Platbu prevodným príkazom je možné zrealizovať viac ako 3 pracovné dni pred podujatím. V prípade akýchkoľvek technických alebo osobných problémov s prihlásením nás prosím kontaktujte e-mailom na info@akropolis.sk alebo telefonicky/SMS na 0904 403 791.

Vstupné: základné 6 €; študenti a seniori 4 €. Vstupenka je platná po realizovaní úhrady.

Miesto konania: Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava.
Do začiatku akcie zostáva ešte 1 mesiac 29 dni
Cena: 6 EUR
Lektor: Martin Meliško
Organizátor:
Nová Akropolis, o.z. je pobočkou medzinárodnej organizácie, ktorá má tri hlavné oblasti činnosti: filozofia, kultúra a dobrovoľníctvo.
Združujeme dobrovoľníkov, ktorí pripravujú vzdelávacie, kultúrne, sociálne a ekologické aktivity v podobe prednášok, kurzov, divadelných predstavení, workshopov, tv…

Kontakt: Nová Akropolis, o.z.
Tel.: 0904 403 791